7 סוגי מזונות להפחתת כאבי ברכיים

שנה מהחיים לטובת הפסקת כאבי ברכיים…

סובלים מכאבי ברכיים וניסיתם כבר הכול? התייעצתם עם רופא? קראתם כתבות מאת "ד"ר גוגל", ושוחחתם עם חבר שסובל מכאבים דומים?
ודאי אתם מסתכלים סביבכם על האנשים שמתהלכים ברחוב, ושואלים את עצמכם – האם הם מבינים עד כמה יפים הם החיים ללא כאבי ברכיים?
קרוב לוודאי שהם אינם יודעים. ואילו אתם מוכנים ל"נדב" שנה מחייכם רק למען הפסקת כאבי הברכיים שמציקים לכם כל כך, ומשבשים את איכות חייכם.

אחת הדרכים הפשוטות והמוכרות ביותר להקלה על כאבי הברכיים היא בעזרת שמירה על משקל תקין. ידוע שמשקל עודף משפיע דרמטית על רמת הכאב. אולם מדובר בעצה שלא תמיד אפשר ליישם בקלות כזו ובאופן מיידי.
לכן, נשתף אתכם באחד הסודות השמורים ביותר, שלא בצדק, להפחתה ניכרת בכאבי הברכיים. 

המאכלים שמקלים על כאבי הברכיים

מחקרים מצביעים על כך שיש מזונות שבעקבות צריכתם הקבועה, צפויה חול מגמה של שיפור בתחושה והקלה בכאבי הברכיים, ממש כפי שמתרחש בעקבות נטילת תרופות.
להלן שבעה סוגי מזונות שידועים בסגולותיהם, ומוגשים לכם בידי רופא אורטופד מומחה ברכיים, ובהחלט עשויים להפתיע אתכם:

 1. ענבים אדומים – מכילים כמות גבוהה של רסברטרול. זוהי תרכובת שידועה בסגולתה לחסום את האנזימים אשר תורמים לניוון הרקמות.
 2. ג'ינג'ר – מוכר בתרומתו הרבה למערכת העיכול. הג'ינג'ר הוא משכך כאבים טבעי. שני שליש מהסובלים מכאבי ברכיים כרוניים דיווחו על שיפור משמעותי בכאב בעקבות נטילת כמוסות ג'ינג'ר באופן קבוע. ניתן לצרוך אותו באופן טבעי כמרכיב תזונה, ואף להוסיפו לחליטת תה.
 3. כרכום – מחקרים מצאו שהתבלין ההודי נלחם בכאבי מפרקים, ובכלל זה הברכיים. השפעתו עוצמה ודומה לאפקט שמתקבל מנטילת תרופות. על אף שעדיין אין הנחיות סדורות על הכמות המומלצת, בטוח להשתמש בתבלין לבישול.
 4. דובדבנים – משמשים כנוגדי כאבים. מידע זה הוכח במחקרים, כשהסיבה לכך היא הכמות הגבוהה של האנטי אוקסידנטים המצויה בהם. ניתן לצרוך אותם קפואים, כמיץ וכמובן לאכול אותם בעונת הקיץ.
 5. קפאין – הידעתם? מרבית התרופות כנגד כאבי ראש וצינון שנמכרות ללא מרשם רופא, מכילות קפאין. בעבר הראו מחקרים שהקפאין מחזק את תועלת התרופה להילחם בכאב. אולם כיום ברור שהקפאין עצמו, גם אם הוא נצרך בנפרד, יש בכוחו לשמש כמשכך כאבים. אפילו צריכה מתונה בכמות של שתי כוסות קפה ביום הוּכְחָה כאפקטיבית בהורדת רמת הכאב.
 6. דגים – רכיב האומגה 3 שמצוי בדגים התגלה כאפקטיבי למגוון רחב של כאבים ומחלות כרוניות. תוצאות המחקרים בקרב נבדקים שצרכו אומגה 3 במשך שלושה חודשים, מעודדות במיוחד. כ־60% מהנבדקים הפסיקו ליטול תרופות נגד כאבים בעקבות צריכה קבועה. נסו לשלב מנת דגים שמנים דוגמת סלמון, מקרל, פורל או סרדינים – בתדירות של שתיים עד ארבע ארוחות בשבוע.

  *אם אתם צורכים אומגה 3 כתוסף מזון, שימו לב שהוא מכיל EPA ו־DHA.

 7. סויה – תסייע בהפחתת כאבי ברכיים אשר נובעים מדלקת מפרקים בשיעור של כ־30% לפחות. הסוד טמון במרכיב האיזופלבונים שמצוי בסויה, וידוע כבעל תכונות אנטי־דלקתיות.
  ההמלצה היא לשלב בתזונה חלב סויה וטופו למשך תקופה של לפחות שלושה שבועות; ורק לאחר מכן תוכלו ליהנות מה"פירות". אם הטעם מרתיע אתכם, זכרו שהטעם הוא דבר נרכש, וניתן להתרגל אליו.


כאבי ברכיים טיפול טבעי – מוזמנים לנסות לשלב את המזונות הללו על בסיס קבוע, כמובן יש צורך להתאזר בסובלנות, ולאחר זמן מה תוכלו להבחין בשיפור משמעותי ברמת הכאב בברכיים.

ד"ר בנימין בנדר
ד"ר בנימין בנדר

ד"ר בנימין בנדר הוא אורטופד מומחה ברכיים ומפרקי ירך, שימש כעורך הראשי לספר בינלאומי שעוסק בהחלפת מפרק ירך וידוע כמי שצבר את מירב הניסיון בהחלפות ברכיים. הוא החל את דרכו עוד בשירותי הצבאי כאשר שירת בחובש קרבי. לאחר סיום השירות, החל את לימודי הרפואה וסיים את הלימודים כמצטיין דיקן והקדים את שאר הסטודנטים בסיום הלימודים. בשנת 2007, ד"ר בנימין בנדר סיים את התמתחותו והוכר רשמית כאורטופד מומחה. בזמן הזה, ד"ר בנימין בנדרפרסם עבודות אקדמיות לספרות הרפואית וזכה בהכרה מההסתדרות הרפואית בישראל. את הידע הרב שיש לו, חולק ד"ר בנימין בנדר בכנסים בינלאומיים ומתראיין לתוכניות טלוויזיה בארץ ובעולם.

ניווט מהיר בחזרה:

לקביעת תור התקשרו

או השאירו פרטים

7 סוגי מזונות להפחתת כאבי ברכיים

שירות 24/7 בטלפון ובוואטסאפ